הומור יהודי

הרצאה

מה מיוחד בבדיחה היהודית?

הרצאה מרתקת אותה יעביר פרופ' אריה סובר - יו"ר האגודה הישראלית לחקר ההומור, בעל מוניטין בינלאומי בחקר ההומור והצחוק - על ההיסטוריה של ההומור היהודי דרך הבדיחות היהודיות שתאמו את רוח התקופה והשתנו בהתאם למקום ולזמן. "הומור יהודי" מקיף היסטוריה ארוכת שנים מתקופת התנ"ך ועד ימינו, וכולל  ספקטרום רחב של סגנונות שבאים לידי ביטוי בתחומים שונים: תנ"ך, תלמוד, שירה, ספרות, פולקלור, בדיחות, סרטים, סדרות טלוויזיה ועוד. ההומור היהודי התפתח במיוחד בשלושה אזורים סוציו-גאוגרפיים: מזרח אירופה, ארה"ב וישראל. למרות הדמיון בהומור שהתפתח בין שלושת האזורים הללו, ניתן לזהות בכל אחד מהם את המאפיינים הייחודיים שלו. חשוב לציין שהומור יהודי היה קיים גם בריכוזים יהודיים נוספים, קטנים יותר כגון, מרכז אירופה, מערב אירופה, צפון אפריקה, אמריקה הלטינית והמזרח התיכון. 
"הומור יהודי" הינו פסיפס מורכב שמתבסס על שלושה מרכיבים מרכזיים בחיי היהודים: החוכמה, ההיסטוריה וההישרדות היהודית. לא ניתן להבין את ההומור היהודי מבלי להתייחס למכלול המרכיבים שגרמו לעם היהודי ליצור את ההומור יוצא-הדופן שלו. 
בהרצאה תלמדו את סיפורו של העם היהודי דרך הבדיחה היהודית שהתפתחה במזרח אירופה בין שלושת הפלגים המרכזיים: משכילים, חסידים ומתנגדים, עבור דרך ארצות הברית ותגיע לישראל כתחנה שבה ההומור הישראלי הפך להיות תערובת של מזרח ומערב. בסוף ההרצאה יענה פרופ' אריה סובר לשאלותיכם. רוצים לדעת עוד? הזמינו הרצאה. התקשרו ל - 052-2687322

משך האירוע : כשעה וחצי.  

 

המלצות משתתפים


"יישר כח לפרופ' סובר, נהנינו מערב מהנה וחשוב מאוד לכולנו לחיים!"

איילת קוריאת –מושב תלמים

פרופ' סובר, אני רוצה להודות לך על ההרצאה המרתקת, שנתת בנווה אשכול ביום 2017. 7.12

דניאל לוז [מושב יבול] מועצה אזורית חבל אשכול.

"ההרצאה הייתה מרתקת מהרגע הראשון"

ד"ר רחל הרצוג , ארגון הרופאים – שירותי בריאות כללית.

פרופסור סובר העביר את הסדנה בצורה מרתקת בשילוב בדיחות ומשחקים

רעיה רויטמן בית הספר מקווה ישראל

בין לקוחותינו